نحوه تهیه بکاپ از VCSA 6.5

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که می دانید VCSA 6.5 یک راهکار درونی جهت تهیه بکاپ دارد. با کمک این راهکار می توانید واسطه ها را حذف نمایید و به صورت مستقیم بکاپ تهیه نمایید. جهت یادگیری از روند بکاپ گیری ادامه مطلب را مشاهده نمایید.

 به کمک این ابزار شما بدون نیاز به ابزارهای جانبی می توانید از سرویس vCenter و PSC بکاپ تهیه نمایید. نکته مهم در این زمینه این است که این ویژگی جهت اجرای صحیح نیاز به سرویس هایی بر روی vCenter دارد. سرویس هایی چون vmonapi و statsmonitor از این دست سرویس ها می باشند. برای اینکار ابتدا به محیط VAMI سرویس vCenter خود وارد شوید و مراحل زیر را طی نمایید.

 نکته: در صورتیکه سرویس های ذکر شده غیرفعال بودند از دستورات زیر جهت فعال شدن آنها استفاده نمایید:

service-control --start vmonapi

service-control --start statsmonitor

 از بخش Summary بر روی گزینه Backup کلیک نمایید

VCSABKP01

در پنجره باز شده ابتدا می بایست مشخص کنید بکاپ مدنظر شما از طریق چه پروتکلی بر روی چه مسیری قرار داده شود. پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز روی دکمع Next کلیک نمایید. در این بخش می توانید فرآیند رمزنگاری دیتای بکاپ را نیز فعال نمایید.

VCSABKP02

به صورت پیش فرض کمترین میزان اطلاعات مورد نیاز سرویس vCenter بکاپ گرفته می شود. این اطلاعات شامل سیستم عامل، سرویس های VC، بانک اطلاعاتی و لیست Inventory و پیکربندی سامانه می باشد. در صورت نیاز می توانید موارد دیگری را نیز به این بکاپ اضافه نمایید. مواردی چون رخدادها، هشدارها، وظایف و ... در این بخش قرار دارند.

VCSABKP03

در نهایت با یک بازنگری دوباره به وضعیت طی شده می توانید فرآیند بکاپ گیری را آغاز نمایید

 

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedIn

اطلاعات تماس

  • info@vmwareworld.ir

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک خودت رو وارد کن تا از خبرهای سایت مطلع بشی!

تمام حقوق متعلق به سایت دنیای مجازی سازی می باشد

جستجو