افزایش فضای دیسک در VCSA 6.5

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در بسیاری از مواقع ممکن است نیاز پیدا کنید تا فضای یکی از دیسک های محیط VCSA خود را افزایش دهید. مطمئنا اینکار کاری پیچیده و سخت نخواهد بود. برای آموزش نحوه انجام اینکار ادامه مطلب را مشاهده نمایید.

همانطور که می دانید، تعداد دیسکهای VCSA 6.5 به 12 دیسک افزایش پیدا کرده است و این در حالیست که در نسخه های قبل 6 این تعداد 2 دیسک بود. دلیل افزایش دیسک ها نیز مدیریت بهتر فضاهای موجود براساس اطلاعات موجود بر روی آنها می باشد. به طور مثال دیسک 1 در VCSA شامل اطلاعاتی از قبیل سیستم عامل و برنامه های کاربردی VMWare مانند vCenter و Web Client و ... می باشد و دیسک دوم شامل اطلاعاتی از قبیل بانک اطلاعاتی، رخدادها و دیتابیس SSO می باشد بنابراین اگر بخواهیم بخش دیتابیس اصلی VCSA را افزایش فضا دهیم کافیست دیسک 1 را ارتقا دهیم.
به منظور ارتقا فضای دیسک ها مراحل زیر را طی کنید:
ابتدا به VCSA خود SSH زده و دستور df -h را اجرا کنید. براساس اطلاعات موجود در خروجی این دستور می توانید تشخصی دهید که کدام دیسک در تنظیمات ماشین مجازی VCSA به چه فضایی تخصیص داده شده است.

VCSADisk01زمانیکه دیسک مدنظر خود را پیدا کردید، از طریق تنظیمات ماشین مجازی اقدام به افزایش میزان فضای آن نمایید.

VCSADisk02پس از تغییر در تنظیمات، مجدد وارد کنسول SSH سرویس vCenter شده و دستور زیر را اجرا کنید:

/usr/lib/applmgmt/support/scripts/autogrow.sh

دستور Autogrow به صورت اتوماتیک اقدام به بررسی وضعیت دیسک ها کرده و در صورتیکه تشخیص دهد دیسکی به صورت منطقی ارتقا پیدا کرده است، فضای Unallocate در آن دیسک را به فضای Allocate شده اضافه خواهد کرد.

VCSADisk03

VCSADisk04

 

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedIn

اطلاعات تماس

  • info@vmwareworld.ir

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک خودت رو وارد کن تا از خبرهای سایت مطلع بشی!

تمام حقوق متعلق به سایت دنیای مجازی سازی می باشد

جستجو