نحوه مدیریت سرویس ها در VCSA 6.5

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از دغدغه های مدیران و کارشناسان محیط های مجازی مدیریت سرویس ها در محیط خط فرمان VCSA می باشد. در این مقاله می خواهیم به نحوه مدیریت این سرویس ها مانند مشاهده، فعال و غیرفعال کردن سرویس ها بپردازیم.

به منظور مدیریت سرویس ها ابتدا می بایست لیست سرویس های موجود را ببینید. برای این کار از دستور service-control –list-services استفاده نمایید. نکته قابل ذکر این است که لیستی که شما مشاهده می کنید براساس نوع نصب و راه اندازی VSCA شما می باشد. به طور مثال اگر VCSA را همراه با PSC نصب کرده باشید، لیست سرویس های شما متفاوت خواهد بود با شرایطی که VCSA و PSC از هم جدا نصب شده اند.
جهت مشاهده وضعیت سرویس ها از دستور service-control –status استفاده نمایید. خروجی این دستور وضعیت سرویس ها را در حالت های مختلف مانند فعال یا غیرفعال بودن نمایش می دهد.
به منظور بررسی وضعیت یک سرویس خاص از دستور service-control –status استفاده نمایید. فقط کافیست در انتهای این دستور نام سرویس خود را قرار دهید. به طور مثال برای بررسی وضعیت سرویس VPXD کافیست دستور service-control –status vpxd را وارد نماییم.
به منظور فعال کردن یک سرویس از دستور service-control –start استفاده نمایید. در انتها نام سرویس مدنظر را قرار دهید.
به منظور غیرفعال کردن یک سرویس از دستور service-control –stop استفاده نمایید. در انتها نام سرویس مدنظر را قرار دهید.
به منظور راه اندازی مجدد یک سرویس از دستور service-control –restart استفاده نمایید. در انتها نام سرویس مدنظر را قرار دهید.
به منظور فعال یا غیر فعال کردن یکباره تمام سرویس ها از دستورات service-control –start –all و service-control –stop –all استفاده نمایید.

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedIn

اطلاعات تماس

  • info@vmwareworld.ir

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک خودت رو وارد کن تا از خبرهای سایت مطلع بشی!

تمام حقوق متعلق به سایت دنیای مجازی سازی می باشد

جستجو