استفاده از vFRC در هاست ESXi

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویژگی vFRC با استفاده از یک Flash Disk متصل به هاست ESXi باعث افزایش کارآیی ماشین های مجازی شما شده و امکان ایجاد Cache فقط خواندنی برای ماشین مجازی را فراهم می کند. جهت آشنایی با این ویژگی ادامه مطلب را مشاهده نمایید.

در هاست ESXi با قرار دادن یک دیسک از نوع Flash می توانید برای هر ماشین مجازی خود بر روی آن هاست مقداری Cache صرفا خواندنی ایجاد نمایید تا بخش اعظمی از درخواست های مربوط به دیسک توسط این Cache مدیریت شود. زمانیکه یک ماشین مجازی روشن می شود، این Cache ایجاد شده و زمان خاموش شدن آن، این فضا از بین می رود.

زمانیکه شما ماشین مجازی را از یک هاست به هاست دیگر منتقل می کنید می توانید فضای Cache آنرا نیز همزمان منتقل نمایید. نیاز این امر وجود فضای Flash همسان بر روی هر دو هاست مبدا و مقصد می باشد. در صورتیکه در جابجایی ماشین مجازی نخواهید فضای Cache جابجا شود، پس از جابجا شدن ماشین، این فضا مجدد در هاست مقصد ایجاد خواهد شد. لذا فرآیند جابجایی ماشین مجازی به سرعت قبل انجام خواهد شد.

نکته: در حالت روشن بودن ماشین مجازی، فضای Cache تخصیص یافته به آن قابلیت افزایش دارد. در این حالت فضای Cache موجود از بین رفته و یک فضای جدید برای آن ایجاد خواهد شد.

بزرگترین مزیت ایجاد Cache در قابلیت تطبیق بالای اطلاعات فعال برنامه های اجرا شده بر روی ماشین مجازی با این فضا می باشد.

ویژگی vFRC از حالت Writh-Through و Read-Caching پشتیبانی می کند اما از حالت Write-Back و Write-Caching پشتیبانی نمی کند. این بدین معناست که اطلاعات جهت خواندن از Cache استفاده می کند و جهت نوشتن مستقیما به سمت فضای ذخیره سازی اصلی شما می روند. تمام اطلاعاتی که جهت خواندن یا نوشتن بر روی فضای ذخیره سازی تولید می شود بدون هیچ قید و شرطی بر روی این Cache نیز نگهداری می شوند.

ویژگی vFRC از دیسک های RDM که به صورت "سازگاری از نوع فیزیکی" ایجاد شده اند پشتیبانی نمی کند اما اگر این نوع دیسک ها از نوع "سازگاری از نوع مجازی" ایجاد شوند توسط vFRC پشتیبانی خواهند شد.

پشتیبانی DRS از vFRC

ویژگی DRS به صورت کامل از vFRC پشتیبانی می کند. هر زمان که DRS اجرا می شود، یک گزارش از وضعیت Flash Disk های هاست ها تهیه می کند و در نهایت با انتخاب بهترین گزینه اقدام به جابجایی ماشین مجازی بر روی آن هاست می کند. به صورت کلی DRS ماشین های مجازی که دارای vFRC هستند را در صورت وجود دلایل اجباری جابجا می کند.

پشتیبانی HA از ویژگی vFRC

در صورتیکه از HA در سطح کلاستر خود استفاده می نمایید، ماشین هایی که در آن کلاستر با ویژگی vFRC راه اندازی شده اند قابلیت راه اندازی مجدد توسط HA را خواهند داشت اما در صورتیکه منابع کافی در سطح Flash Disk بر روی هاست مقصد وجود نداشته باشد امکان راه اندازی مجدد ماشین مجازی در هاست مقصد توسط این سرویس وجود ندارد. بنابراین می بایست یک تعادلی بین هاست ها در زمینه Flash Disk ها برقرار شود.

جابجایی ماشین مجازی با قابلیت vFRC

فرآیند جابجایی ماشین مجازی که از ویژگی vFRC بهره می برد به مانند سایر ماشین های مجازی است، با این تفاوت که در یک مرحله سوالی مبنی بر تنظیمات جابجای vFRC از شما پرسیده می شود. گزینه اول با عنوان Always migrate the cache contents جهت جابجایی ماشین مجازی با در نظر گرفتن امکان جابجایی تمام محتوای Cache می باشد. در صورتیکه امکان جابجایی کامل محتوای Cache وجود نداشته باشد، فرآیند انتقال انجام نمی گیرد. گزینه دوم با عنوان Do not migrate the cache contents ابتدا اقدام به پاک کردن Cache ماشین مجازی کرده و پس از جابجایی ماشین مجازی، در نقطه مقصد مجدد Cache را ایجاد می کند. در صورتیکه در فضای vFRC خود حجم زیادی اطلاعات دارید جهت انتقال سریع و بدون مشکل ماشین مجازی خود از گزینه دوم استفاده نمایید.

پیکربندی vFRC روی ماشین مجازی

جهت پیکربندی vFRC روی ماشین مجازی، پس از نصب فیزیکی Flash Disk می بایست مراحل زیر را طی نمایید:

  • از طریق Web UI به سرویس vCenter خود متصل شوید
  • بر روی ماشین مجازی خود راست کلیک کرده و گزینه Edit Settings را انتخاب کنید
  • بر روی هارد دیسک ماشین مجازی خود کلیک کنید تا گزینه های موجود را مشاهده نمایید
  • در قسمت Virtual Flash Read Cache مقدار مدنظر خود را که می خواهید به این ماشین مجازی تخصیص دهید وارد نمایید
  • در صورت انتخاب گزینه Advance می توانید اقدام به مشخص کردن میزان فضای رزرو و اندازه هر بلاک جهت نوشتن بر روی Cache را مشخص نمایید
  • با زدن دکمه OK از تنظیمات خارج شوید

نکته: اندازه بلاک Cache با اندازه بلاک Disk کاملا متفاوت است. این اندازه بین 4 کیلو بایت تا 1024 کیلوبایت می باشد که جهت قراردادن بایت پیوسته مشخص بر روی Cache تنظیم می شود.

نکته: مقدار مشخص شده در بخش رزرو، مربوط به رزرو اندازه بلاک های Cache می باشد. به صورت کلی حداقل 256 بلاک Cache وجود دارد. در نتیجه اگر اندازه بلاک Cache را 1 مگابایت در نظر بگیرید، اندازه Cache شما 256 مگابایت خواهد بود.

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedIn

اطلاعات تماس

  • info@vmwareworld.ir

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک خودت رو وارد کن تا از خبرهای سایت مطلع بشی!

تمام حقوق متعلق به سایت دنیای مجازی سازی می باشد

جستجو