ویژگی های جدید در vSphere 6.7

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در این مقاله می خواهیم به ویژگی های محصول جدید vSphere 6.7 بپردازیم. این محصول جدید شرکت VMWare در آوریل سال 2018 عرضه شده است که در آن ویژگی های جدید و کاربردی متعددی قرار داده شده است. با ما همراه باشید.

اولین ویژگی که می خواهیم به آن بپردازیم، ویژگی ESXi Quick Boot نام دارد. با استفاده از این ویژگی می توانید هاست ESXi خود را بدون آنکه سرور فیزیکی شما ریبوت شود و درگیر مراحل Boot سرور شوید، ریبوت نمایید. این ویژگی زمانیکه می خواهید هاست ESXi خود را از طریق Update Manager بروزرسانی نمایید کاربرد خواهد داشت. نکته: هاست فیزیکی شما باید از این ویژگی پشتیبانی نماید.

جهت آگاهی از اینکه هاست شما از این ویژگی پشتیبانی می کند، می توانید اسکریپت زیر را بر روی هاست خود فراخوانی نمایید. این اسکریپت توسط شرکت VMWare جهت بررسی وضعیت هاست فیزیکی شما در مقابل استفاده از این ویژگی ایجاد شده است.

/usr/lib/vmware/loadesx/bin/loadESXCheckCompat.py

ویژگی دوم مربوط به رمزنگاری ماشین مجازی می باشد. این ویژگی در نسخه 6.5 ارائه گردید و در این نسخه بهینه سازی هایی بر روی آن انجام گرفته است. دو نوع کلید رمزنگاری در این بخش استفاده می شود که XTS و AES256 نام دارند.

ویژگی بعدی TPM 2.0 و vTPM می باشد. این ویژگی یک قابلیت امنیتی را برای هاست ESXi شما و ماشین های مجازی فراهم میکند. از نظر سیستم عامل نصب شده بر روی ماشین مجازی، vTPM یک TPM سخت افزاری به حساب می آید و رفتار مشابه با حالت فیزیکی را خواهد داشت و لازم است بدانید که جهت استفاده از آن الزامی به وجود چیپ سخت افزاری TPM بر روی سرور شما نیست. زمانیکه یک vTPM را به ماشین مجازی تخصیص می دهید، فایلهای مربوط به آن ماشین مجازی رمزنگاری می شوند. البته باید توجه داشته باشید که دیسک های ماشین مجازی تنها با فعالسازی بخش VM Encryption از قابلیت رمزنگاری بهره می برند. نکته بسیار مهم در استفاده از این ویژگی به ازای ماشین مجازی در زمان تهیه نسخه پشتیبان از ماشین مجازی است. این ویژگی در NVRAM ماشین مجازی قرار می گیرد و می بایست در زمان تهیه پشتیبان از فایل NVRAM نیز پشتیبان تهیه کرد در غیر اینصورت امکان بازگردانی آن وجود ندارد.

ویژگی بعدی در زمینه تهیه پشتیبان از سرویس VCSA است. این ویژگی با قابلیت زمانبندی در سرویس VCSA تعبیه شده است که با کمک آن می توانید جهت تهیه پشتیبان از VCSA خود زمان های مشخصی را در نظر بگیرید.

ویژگی بعدی مربوط به تنظیمات EVC در سطح ماشین مجازی می باشد. در نسخه های قبلی این ویژگی در سطح کلاستر قابل تنظیم بود اما در این نسخه قابلیت تنظیم EVC در سطح ماشین مجازی نیز فراهم شده است. این ویژگی زمانیکه ماشین مجازی خاموش است قابل تغییر است. زمانیکه شما EVC را در سطح ماشین مجازی فعال می کنید، با خارج کردن آن ماشین مجازی از کلاستر خود، با رخداد از دست دادن قابلیت های CPU مواجه نخواهید شد. باید توجه داشته باشید که فعال کردن این ویژگی در سطح ماشین مجازی باعث بی اثر شدن تنظیم این ویژگی در سطح کلاستر خواهد شد.

ویژگی بعدی در خصوص ارتقا بخش VAMI سرویس VCSA می باشد. زمانیکه شما به پورت 5480 سرویس VCSA در نسخه 6.7 مراجعه می کنید، امکان مدیریت سرویس های vCenter، مانیتور کردن تمام منابع VCSA ، مانیتور کردن پایگاه داده و ... را مشاهده خواهید کرد.

VCSA 6.7 Monitoring

VCSA 6.7 Services Control

ویژگی بعدی امکان استفاده از vSphere Client HTML5 می باشد. این نسخه از Client در vSphere 6.7 به صورت کامل عرضه شده است و شما می توانید با کارآیی بالاتری نسبت به نسخه Flash از این Client استفاده نمایید. نسخه Flash هنوز در vSphere 6.7 قابل استفاده خواهد بود.

VCSA 6.7 Login Page

VCSA 6.7 Home Page

افزایش دو برابری سرعت عملکرد vCenter به ازای فرآیندهای خواسته شده از آن در هر ثانیه، کاهش 3 برابری میزان استفاده از حافظه اصلی توسط این سرویس و افزایش 3 برابری سرعت انتقال ماشین های مجازی با استفاده از ویژگی DRS از تغییرات دیگر این نسخه می باشد.

نکته: با مطالعه این مقاله می توانید با تمام ویژگی های امنیتی در این نسخه آشنا شوید.

به صورت کلی ویژگی های منحصر بفرد این محصول در زیر بیان شده است:

 • vSphere Client (HTML-5) is about 95% feature complete
 • Improved vCenter Appliance monitoring
 • Improved vCenter Backup Management
 • ESXi Single Reboot Upgrades
 • ESXi Quick Boot
 • 4K Native Drive Support
 • Max Virtual Disks increase from 60 to 256
 • Max ESXi number of Devices from 512 to 1024
 • Max ESXi paths to Devices from 2048 to 4096
 • Support for RDMA
 • vSphere Persistent Memory
 • DRS initial placement improvements

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedIn

اطلاعات تماس

 • info@vmwareworld.ir

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک خودت رو وارد کن تا از خبرهای سایت مطلع بشی!

تمام حقوق متعلق به سایت دنیای مجازی سازی می باشد

جستجو