توپولوژی راه اندازی سرویس VCSA 6.7

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در خصوص ویژگی های سرویس vCenter در نسخه 6.7 تفاوت هایی ایجاد شده است. این تفاوت ها در بخش راه اندازی این سرویس نیز مشهود است. با اعمال تغییرات در این نسخه روند پیاده سازی این سرویس نیز بهینه تر شده است.

در این محصول امکان پیاده سازی سرویس VCSA هم به صورت Embedded PSC Node و هم به صورت External PSC Node وجود دارد، اما تغییرات بهینه ای در آن صورت گرفته است. در نسخه vSphere 6.5 ویژگی Enhanced Linked Mode صرفا در توپولوژی پیاده سازی External PSC Node وجود داشت اما در نسخه 6.7 این ویژگی به توپولوژی Embedded PSC Node نیز اضافه شده است. از این پس با پیاده سازی این حالت امکان اتصال PSC های مختلف به یکدیگر وجود دارد.


vCSA Enhanced Linked Mode

ویژگی VCHA که در نسخه 6.5 معرفی شد، تنها امکان HA کردن vCenter در توپولوژی External PSC Node را فراهم می کرد. در نسخه 6.7 این ویژگی به توپولوژی Embedded PSC Node نیز اضافه شده است. در این حالت امکان HA کردن vCenter و PSC در کنار یکدیگر فراهم شده است. جهت پشتیبانی از PSC در حالت External Node نیز ویژگی PSC HA وجود دارد که با قرار دادن حداکثر 4 عدد PSC Node در پشت یک Load Balancer مانند Citrix Netscaler و در نهایت اتصال vCenter به LB می توان دسترس پذیری بالایی را برای PSC ایجاد کرد.

در زمینه توسعه پذیری سرویس vCenter در حالت Embedded PSC Node شما می توانید تعداد 15 عدد Embedded Node در یک دامنه SSO داشته باشید و برای هر کدام جداگانه VCHA را فعال نمایید. در حالت External PSC Node نیز می توانید 15 عدد vCenter برای 10 عدد PSC داشته باشید.

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedIn

اطلاعات تماس

  • info@vmwareworld.ir

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک خودت رو وارد کن تا از خبرهای سایت مطلع بشی!

تمام حقوق متعلق به سایت دنیای مجازی سازی می باشد

جستجو