انتخاب بسته مناسب برای نصب vSphere Replication

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در بسته نصبی سرویس vSphere Replication چندین OVF قرار داده شده است که ممکن است باعث سردرگمی در حین نصب شود. جهت اطلاع از اینکه کدام بسته نیاز شما را پاسخ می دهد این مقاله را مطالعه کنید.

این بسته شامل موارد زیر است:

  • vSphere_Replication
  • vSphere_Replication_AddOn
  • vSphere_Replication_Cloud_Service
  • vSphere_Replication_SRM
  • vSphere_Replication_Server_SRM

اگر می خواهید برای اولین بار اقدام به نصب این سرویس نمایید باید فایل های مربوط به بسته vSphere_Replication را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که در کنار 3 فایل انتخابی این بسته، باید دو فایل VMDK نیز انتخاب شود. به این بسته نصبی VRMS یا vSphere Replication Management Services می گویند.

اگر می خواهید NODE دوم برای سرویس VRMS نصب کنید باید بسته vSphere_Replication_AddOn را انتخاب نمایید. این بسته قابلیت های مدیریتی سرویس VRMS را ندارد و از طریق VRMS مدیریت می شود. حداکثر 9 بسته از این نوع را می توانید روی vCenter خود نصب کنید که با VRMS در مجموع تعداد 10 عدد Node از سرویس را VR خواهید داشت.
اگر می خواهید سرویس VR را روی vCloud راه اندازی نمایید بسته نصبی vSphere_Replication_Cloud_Service را نصب کنید. بسته های vSphere_Replication_SRM و vSphere_Replication_Server_SRM جهت نصب در محیط SRM جهت مدیریت بحران در  سطح سایت از طریق نسخه C# کلاینت VMware مورد استفاده قرار می گرفتند. با توجه به حذف این نسخه و جایگزین شدن آن با سرویس وب  دیگر نیازی به نصب این دو بسته وجود ندارد. در نسخه های جدید VR نیز این دو بسته حذف شده اند. نکته ای که در نصب این دو بسته وجود داشت این بود که می بایست روی هاست های شما VSS تعریف می شد در غیر این صورت با خطایی مبنی بر عدم وجود شبکه مجازی مواجه می شدیم.

اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم جهت راه اندازی سرویس VRMS در سایت خود از vSphere_Replication استفاده نمایید. جهت اضافه کردن node های اضافی از بسته vSphere_Replication_AddOn استفاده کرده و در صورتیکه می خواهید سرویس را در سطح Cloud راه اندازی کنید از بسته Cloud_Service بهره ببرید.

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedIn

اطلاعات تماس

  • info@vmwareworld.ir

عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک خودت رو وارد کن تا از خبرهای سایت مطلع بشی!

تمام حقوق متعلق به سایت دنیای مجازی سازی می باشد

جستجو